Strefa prawdziwych mężczyzn

Jak podnieść poziom testosteronu?

Testosteron to bardzo istotny hormon w organizmie każdego mężczyzny. Obecność na rynku tabletek z testosteronem jest wielkim krokiem na przód. Bowiem dzięki takim produktom wielu panów nie będzie martwiło się o swoją aktywność seksualną i męskość. Ale to nie wszystko, gdyż z  tabletkami z zawartością testosteronu można osiągnąć wspaniałe sportowe wyniki; można uzyskać również doskonałą figurę. Ale tabletki z tym hormonem nie tylko powalają podnieść jego poziom. Także odpowiednia dieta wpłynie na podwyższenie poziomu  testosteronu.

Kilka słów o testosteronie

twarz
Z pewnością wszyscy wiedzą, że testosteron jest męskim hormonem, który wytwarzany jest zarówno w jądrach, jak też w nadnerczach. Jest to hormon obecny nie tylko w organizmie męskim, jego niewielkie ilości znajdują się też w organizmie kobiety. Ale nadmierne ilości testosteronu  u kobiet powodują pojawienie się nadmiernego owłosienia, typowo męską budową, czy niskim głosem. Tego typu kłopoty wymagają podjęcia leczenia. Natomiast dla mężczyzn istnym problemem jest zbyt niski poziom testosteronu. O nim mówi się wówczas, gdy jego  poziom obniża się niżej niż określona przez medycynę normę. Ale pewna liczba mężczyzn nie jest usatysfakcjonowanych z funkcjonowania  swojego ciała, mimo, że wielkość testosteronu mieści się w granicy normy ( ale jest blisko tej najniższej wartości). U mężczyzn  z naturalnie niskim poziomem testosteronu obserwowany jest niski wzrost i szczupłość sylwetki. Ponadto panowie ci posiadają nieco węższą klatkę piersiową oraz szczupłe ręce i nogi. Oprócz tego są fizycznie słabsi w stosunku do panów posiadających nieco więcej testosteronu.

Warto zwrócić uwagę na problem pomniejszającego się poziomu testosteronu wraz z upływem lat. Jest to szczególnie obserwowane u mężczyzn około pięćdziesięcioletnich;  niekiedy posiadających ponad czterdzieści lat. Wszelkie kłopoty z potencją oraz z osiąganiem satysfakcji seksualnej, pojawiające się u dojrzałych mężczyzn powodowane są w istocie spadającym poziomem testosteronu. Niski poziom testosteronu ma także inne następstwa. Otóż oznacza on znacznie mniejszą odporność oraz wytrzymałość. Kłopoty z koncentracją, łamliwość kości oraz  skłonności do wystąpienia nadciśnienia. W związku z tym warto chyba sięgnąć po sposoby na podwyższenie poziomu testosteronu.

Tabletki pomogą podnieść poziom testosteronu

ciało
Tak, oczywiście. Są bowiem złożone z naturalnych składników i są kierowane głównie do dorosłych  mężczyzn; młodzi panowie nie powinni sięgać po tego typu preparaty. Testosteron w tabletkach może się okazać bardzo przydatnym środkiem na   zwalczenie objawów  andropauzy. Tego typu specyfiki z pewnością wpłyną korzystnie na seksualną sprawność, a szczególnie n a łatwiejsze osiąganie erekcji, ale też na trwałość i  wytwarzanie  nasienia.  Oprócz tego testosteron powiększa  libido mężczyzn.  Testosteron bardzo dobrze sprawdza się u osób ćwiczących. Jeżeli ćwiczymy na siłowni nawet  trzy razy na tydzień,  przyjmowany testosteron może powiększyć efektywność naszego  treningu; wzrasta nasza  siła oraz wytrzymałość. Bardzo łatwo można powiększyć masę mięśniową.  Preparaty z zawartością testosteronu to doskonały środek dla mężczyzn mających problemy seksualne – na kłopoty z osiągnięciem erekcji lub wytrysku.

Tabletki z testosteronem – które wybieramy?

Obecnie rynek farmaceutyczny wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wielu mężczyzn i stworzył przynajmniej kilkanaście różnych tabletek z testosteronemSuplementy diety, dopuszczone do sprzedaży to środki, które posiadają w swym składzie specjalnie wypracowane  formuły opierające się na ekstraktach z naturalnych roślin. Bardzo popularne są preparaty o nazwie Tribulon, a także Testrogain. Zawiera on pewien składnik –  ZMA, który odpowiada za  stymulowanie  produkcji testosteronu.  Z kolei Tribulon  posiada w swym składzie ekstrakt  z buzdyganka ziemnego. Wymienione specyfiki są bezpieczne oraz skuteczne.  Oba środki są zupełnie bezpieczne i bardzo skuteczne.

Przyjmowanie tak zwanych  boosterów testosteronupodwyższających poziom testosteronu w męskim organizmie do naturalnego poziomu znacznie spowalnia procesy starzenia się organizmu, a także przywraca witalne  siły, rozwiązuje kłopoty natury seksualnej i odmładza ciało.

Jak inaczej podnieść poziom testosteronu?

Stężenie testosteronu można podnieść nie tylko tabletkami czy suplementamiStosując  krótsze ćwiczenia  ale znacznie  intensywniejsze możemy  wpłynąć na podwyższenie poziomu testosteronu. Bardzo dobrze sprawdzają się siłowe  ćwiczenia z obciążeniem, które pozwolą utrzymać powiększony  poziom testosteronu nawet po zakończeniu treningu.

Ponadto odpowiednio skomponowana dieta pomoże podnieść poziom testosteronu. Najlepiej wybierać produkty nieprzetworzone – lepiej zjadać  surowe aniżeli gotowane, ale znacznie lepiej  gotowane aniżeli smażone. Ponadto decydujmy się na produkty z wysoką zawartością błonnika, a unikajmy prostych węglowodanów prostych, takich jak cukier czy glukoza. Ponadto zapewnijmy organizmowi odpowiednie ilości tłuszczów szczególnie tych pochodzenia roślinnego; unikajmy raczej tych zwierzęcych. Decydujmy się na białko zwierzęce, a rezygnujmy z tego  roślinnego.

5,2 k

No related posts.

Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.

Leave a reply

Required

Required, hidden

XHTML Tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments